Üyelik Girişi
Menü
Site Haritası
Faydalı Linkler

                       

                                                     

                                                                                                                                                 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret193209
2017-2018 EĞİT. ÖĞRT. YILI İNGİLİZCE İHT. LİST.

Anasayfa

                  
8.Sınıflar Koç Müzesinde 28 Şubat 2017 tarihinde 8. sınıf öğrencilerimiz Koç Müzesini ziyaret ettiler. Genel müze gezisi dışında Renkli Matematik Dünyası ve Fen ve Teknoloji Atölyelerine katıldılar. Renkli Matematik Dünyası bölümü interaktif deney setleri ile çocukların düşünerek, oynayarak, eğlenerek öğrenmelerine imkan sunuyor. Fen ve Teknoloji Atölyesinde ise öğrencilerin günlük hayatta karşılaştığı sorunlara fenden yararlanarak çözüm arayışında bulunmalarını sağlıyor.
14.03.2017
Teknolojideki gelişmeler sistematik ve alternatif düşünme becerisini geliştiren, olaylar arasındaki bağlantıyı görmeyi sağlayan programlamayı hem eğlenceli hem de öğretici olarak çocuklara öğretebilmek artık mümkün hale gelmiştir. Programlama öğrenmek insana ; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetiler kazandırıyor. Küçük yaşta programlama öğrenmenin önemini kavrayan programcılar bunu kolaylaştırmak için çeşitli araçlar ve diller geliştirdiler.Çocuklara programlamayı sevdirecek ve eğlendirecek şekilde hazırlanmış bir çok uygulama mevcut. Biz de okulumuzda başladığımız kodlama derslerinde öğrencilerimiz seviyelerine uygun sertifikalarını almaya başladılar…
14.03.2017
Okulumuzda Tiyatro Mask Grubu tarafından sergilenen oyun ile öğrencilerimiz keyifli saatler geçirdiler.
08.03.2017
Kitap okuma etkinliğimizin ilk tartışma atölyesini 6 Mart 2017 tarihinde yaptık. 30 kadar velimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlik çok verimli geçti. Besleyici tartışmaların yaşandığı atölye çalışması sonrasında ikinci kitap olarak Osman Balcıgil'in 'Celile' adlı kitabı kararlaştırıldı.
07.03.2017
1.Sınıf Öğrencilerimiz eğitim ve öğretimin başlamasının 100. gününü kutladılar. Matematik dersi 'Saymayı Öğreniyorum' etkinliğinde gerçekleştirilen kutlamada öğrenciler keyifli anlar geçirdiler
07.03.2017
Okulumuz Mezunlarında Aras Yayıncılıkta Editör olarak görev yapan Lora Sarı 8. Sınıf öğrencilerimize Tiyatro, Film ve Medya Bilimleri, işe giriş aşamaları, mesleki tercih, yurtdışı üniversite eğitimi ve koşulları konusunda öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplandırarak farkındalık yarattı.
07.03.2017
Okulumuz mezunlarından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Armad Gözbek 8. Sınıf öğrencilerimize Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü hakkında bilgilendirmede bulundu. Öğrencilerimizin soruları ile keyifli geçen söyleşide bölüme giriş koşulları, mesleki ve seçmeli dersler, çalışma ve iş olanakları konusunda öğrencilerin soruları cevaplandırıldı.
07.03.2017
Büyük Oruç öncesi Perşembe gününe denk gelen Vartanants Bayramı okulumuzda düzenlenen törenle kutlandı. Okulumuz altıncı sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan programda önce Vartanants Bayramının anlamı ve önemi vurgulandı. Beşinci sınıf öğrencileri de Paregentan ve Vartanants ile ilgili şiirler sundular. Tüm öğrencilerin katılımıyla oluşan koro şarkılar seslendirdi.Programın sonunda Hovannes Tumanyan ın Paregentan adlı eseri altıncı sınıf öğrencileri tarafından çok başarılı bir şekilde sahnede sergilendi.
02.03.2017
Okulumuz ,11 Şubat 2017 tarihinde; eğitimde teknoloji ve bilim çalışmalarını yaygınlaştırmak ve bu alandaki farkındalığı arttırmak amacıyla, Türkiye genelinde düzenlene Gaziantep Deva Okulları “Maker Faire” Bilim Fuarına katılmıştır
02.03.2017
28 Şubat Salı günü okulumuzda Yeşilköy Mah. Afet Gönüllülerinden Selmin Ballıbaş tarafından Temel Afet Bilinci Eğitimi verildi. Ardından okulumuzda tatbikat ve tahliye çalışması yapıldı.
02.03.2017
 4  ...