Üyelik Girişi
Menü
Site Haritası
Faydalı Linkler

                       

                                                     

                                                                                                                                                 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret188087

Anasayfa

                  
27 Mart Tiyatrolar Günü dolayısıyla ' Bir Fok Hikayesi ' adlı oyunu sergiledik. 6. Sınıf öğrencilerimizin görev aldığı iki perdelik oyun 'çevre' temasını ele almaktadır. Öğrenci ve öğretmenlerimizin beğenisini alan oyunumuz 30 Mart Perşembe akşamı velilerimiz için tekrar sahealenecektir.
28.03.2017
Uz. Psikiyatr Dr. Ömer Esenkaya Bilgisayar- Teknoloji ve Oyun Bağımlılığı konusunda velilelerimizi bilgilendirdi.Yapılan yanlışlar ve doğrular hakkında bilgi verdi.
28.03.2017
. Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından bu sene dördüncüsü organize edilen Eğitim Teknolojileri Platformu, Kavram Meslek Yüksek Okulu'nda 25 Mart 2017 Cumartesi günü yaklaşık 2.000 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi. Bu konferansa okulumuzdan da bir grup öğretmen katıldı. Ayrıca okulumuzun İngilizce Öğretmeni Karin Çekem yabancı dil öğretmenlerine yönelik ‘Tadımlık Dijital Tarifler’ adında bir sunum yaptı.
28.03.2017
10 Mart 2017 tarihinde okulumuz mezunlarından Köln Üniversitesi Hastanesi Anestezi uzmanı Dr. Zulal Apeligan öğrencilerimiz ile bir araya gelerek Avusturya Lisesi eğitim dönemi, tıp fakültesini neden tercih ettiği, sonrasında Avusturya'daki üniversite eğitim yılları, uzmanlık bölümüne nasıl karar verdiği ile ilgili keyifli bir söyleşinin ardından uygulamalı olarak ilk yardım konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Zulal Apeligan karşılıklı soru cevaplarla öğrencilerimizi, gelecek hayalleri ve hedeflerine ulaşma çabaları konusunda yüreklendirdi.
23.03.2017
Öğrencilerimizden Sandra PabuççiyanTürkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Artistk Buz Pateni Şampiyonasında 2. olmuştur Öğrencimiz Derev Alcan Türkiye çapında yapılan Antalya GD Tennis Cup Büyükler Haftasonu Turnuvasında . Grup 2. olmuşur. Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.
23.03.2017
18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümü okulumuzda coşkuyla kutlandı.Günün anlam ve öneminie uygun sunumlar yapıldı, siir ve mektuplar okundu.Okul koromuz zafer şarkıları sundu.
23.03.2017
Öğrencilerimizin hazırlık ve sunumlarıyla 12 Mart Mehmet Akif Ersoy'u anma ve İstiklal Marşının kabulü kutlandı
23.03.2017
Yapılan törende dünya nüfusu hızla artarken yaşamsal önemdeki su kaynaklarının ise hızla azaldığı, bu amaçla su bilinci oluşturmanın büyük önem taşıdığını vurgulandı. Törende okulumuzda yaptığımız yarışmalarda 1.olan öğrencilerimiz açıklandı. Onlara ödülleri takdim edildi. Tören bitiminde ise öğrencilerimiz ve velilerimiz bahçedeki deney standlarını gezerek suyla ilgili eğlenceli deneyleri gözlemlediler.
23.03.2017
8.Sınıflar Koç Müzesinde 28 Şubat 2017 tarihinde 8. sınıf öğrencilerimiz Koç Müzesini ziyaret ettiler. Genel müze gezisi dışında Renkli Matematik Dünyası ve Fen ve Teknoloji Atölyelerine katıldılar. Renkli Matematik Dünyası bölümü interaktif deney setleri ile çocukların düşünerek, oynayarak, eğlenerek öğrenmelerine imkan sunuyor. Fen ve Teknoloji Atölyesinde ise öğrencilerin günlük hayatta karşılaştığı sorunlara fenden yararlanarak çözüm arayışında bulunmalarını sağlıyor.
14.03.2017
Teknolojideki gelişmeler sistematik ve alternatif düşünme becerisini geliştiren, olaylar arasındaki bağlantıyı görmeyi sağlayan programlamayı hem eğlenceli hem de öğretici olarak çocuklara öğretebilmek artık mümkün hale gelmiştir. Programlama öğrenmek insana ; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetiler kazandırıyor. Küçük yaşta programlama öğrenmenin önemini kavrayan programcılar bunu kolaylaştırmak için çeşitli araçlar ve diller geliştirdiler.Çocuklara programlamayı sevdirecek ve eğlendirecek şekilde hazırlanmış bir çok uygulama mevcut. Biz de okulumuzda başladığımız kodlama derslerinde öğrencilerimiz seviyelerine uygun sertifikalarını almaya başladılar…
14.03.2017
 3  ...