Üyelik Girişi
Menü
Site Haritası
Faydalı Linkler

                       

                                                     

                                                                                                                                                 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret188200

Anasayfa

                  
Okuumuz 13. Feriköy Merametciyan Ermeni Okulları arası Satranç Turnuvasında Yıdızlar kategorisinde takım olarak 3.sü oldu. Bireysel olarak ise Alen Mıhçıyan büyük bir başarı ile bireysel derecede namağlup 2. Masa 1.si, Leni Bal ise bireysel derecede 3. masa 2.si oldu. Böylesi zorlu bir turnuvada hem takım hem de bireysel dereceler elde eden öğrencilerimizi kutluyor , başarılarının devamını diliyoruz.
16.05.2017
Okulumuz Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bakırköy 1. Robotik ve Kodlama Festivaline katıldı. Kodlama ve Robotik, gelecek nesillerdeki teknolojinin alt yapısını oluşturmaktadır. Geleceğin teknolojisini, çocuklarımıza alt yapı oluşturarak öğretmeyi,kodlama- robotik teknolojisine adım atmalarını amaçlıyoruz. Öğrencilerimiz yeni ve farklı çalışmaları görebildikleri, yaptıkları çalışmaları sergileyebildikleri festivalde keyifli iki gün geçirdiler
06.05.2017
2 mayıs salı günü YTÜ ' den Doçent Dr. Zeynep Güven Özdemir tarafından "Fizik ve Teknoloji" konulu bir seminer düzenlendi. Öğrencilerimizin ilgiyle dinlediği seminerde , derslerde öğrendikleri fizik konularıyla günlük hayatta nerelerde karşılaştıklarından bahsedildi. Çeşitli video ve deneylerle dolu interaktif seminerde öğrencilerimiz çok eğlendi ve yeni bilgiler edindi.
06.05.2017
8. Sınıf Öğrencilerimiz TEOG Sınavını başarıyla tamamladılar. Hepsini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
06.05.2017
8. Sınıf Öğrencilerimizle TEOG Sınavı öncesi motivasyonlarını artırmak ve heyacanlarını azaltmak için Moral Partisi yaptık.TEOG pastası kestik.
06.05.2017
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı okulumuzda tüm öğrencilerimizin katıldığı törende coşkuyla kutlandı. Şiir, dans, müzik ve günün anlam ve önemini dile getiren konuşmalarla öğrencilerimizin keyif aldığı bir gün yaşandı.
25.04.2017
Yeşilay Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması 2017'de kompozisyon dalında okulumuz 7. sınıf öğrencisi Melissa LALE İstanbul 1.si seçildi. 19 Nisan Çarşamba günü Kızılay binasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ Kızılay Genel Müdürü ve protokolün geniş katılımıyla düzenlenen ödül törenine danışman öğretmen Gönül DEMİRTAŞ ve öğrencimiz Melissa LALE plaketlerini Kızılay Genel Müdürünün elinden aldılar. Türkiye çapında yapılan yarışmada İstanbul'u temsil edecek öğrencimiz Melissa LALE ve Türkçe öğretmeni Gönül DEMİRTAŞ'a BAŞARILAR DİLİYORUZ.
21.04.2017
İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğü (İETT), öğrencilerde, çevre teknolojilerine yönelik bilinç oluşturmak, enerji verimliliğine, temiz ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanımına ilgilerini artırmak amacıyla oluşturduğu bilim otobüsü 06.04.2017 tarihinde okulumuzu ziyaret etti. "Bilime giden en kısa hat" sloganıyla İstanbul genelinde okulları dolaşan bilim otobüsü enerji, sürdürülebilirlik ve akıllı şehirler konularını kapsayan deney setlerini barındıyor. Okulumuzun tüm öğrencileri bu istasyonları okulumuz fen bilimleri öğretmenleri rehberliğinde dolaşıp bilinçlendiler ve bilimin keyfini çıkardılar.
11.04.2017
Kitap Okuma Atölyesinde bu hafta Kafka'nın DÖNÜŞÜM adlı kitabını okumaya başladık...
04.04.2017
Dunya Su Gunu etkinliklerimizin sonuncusu Istanbul Modern'e yapildi. BASF tarafindan hazirlanan 'Su Aritimi' atolyesine tum ortaokul ogrencilerimiz katilim gosterdi. Atolye 'Gunluk Hayatta Kimya' videosu ile basladi. Sonrasinda temiz bir su kirletildi ve aritma basamaklari uygulandi. Boylelikle teoride ogrenilen aritma basamaklari pratikte de uygulanmis oldu.
04.04.2017
 2  ...