Üyelik Girişi
Menü
Site Haritası
Faydalı Linkler

                       

                                                     

                                                                                                                                                 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret181264

Anasayfa

                  
18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 102. yıl dönümü okulumuzda coşkuyla kutlandı.Günün anlam ve öneminie uygun sunumlar yapıldı, siir ve mektuplar okundu.Okul koromuz zafer şarkıları sundu.
23.03.2017
Öğrencilerimizin hazırlık ve sunumlarıyla 12 Mart Mehmet Akif Ersoy'u anma ve İstiklal Marşının kabulü kutlandı
23.03.2017
Yapılan törende dünya nüfusu hızla artarken yaşamsal önemdeki su kaynaklarının ise hızla azaldığı, bu amaçla su bilinci oluşturmanın büyük önem taşıdığını vurgulandı. Törende okulumuzda yaptığımız yarışmalarda 1.olan öğrencilerimiz açıklandı. Onlara ödülleri takdim edildi. Tören bitiminde ise öğrencilerimiz ve velilerimiz bahçedeki deney standlarını gezerek suyla ilgili eğlenceli deneyleri gözlemlediler.
23.03.2017
8.Sınıflar Koç Müzesinde 28 Şubat 2017 tarihinde 8. sınıf öğrencilerimiz Koç Müzesini ziyaret ettiler. Genel müze gezisi dışında Renkli Matematik Dünyası ve Fen ve Teknoloji Atölyelerine katıldılar. Renkli Matematik Dünyası bölümü interaktif deney setleri ile çocukların düşünerek, oynayarak, eğlenerek öğrenmelerine imkan sunuyor. Fen ve Teknoloji Atölyesinde ise öğrencilerin günlük hayatta karşılaştığı sorunlara fenden yararlanarak çözüm arayışında bulunmalarını sağlıyor.
14.03.2017
Teknolojideki gelişmeler sistematik ve alternatif düşünme becerisini geliştiren, olaylar arasındaki bağlantıyı görmeyi sağlayan programlamayı hem eğlenceli hem de öğretici olarak çocuklara öğretebilmek artık mümkün hale gelmiştir. Programlama öğrenmek insana ; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetiler kazandırıyor. Küçük yaşta programlama öğrenmenin önemini kavrayan programcılar bunu kolaylaştırmak için çeşitli araçlar ve diller geliştirdiler.Çocuklara programlamayı sevdirecek ve eğlendirecek şekilde hazırlanmış bir çok uygulama mevcut. Biz de okulumuzda başladığımız kodlama derslerinde öğrencilerimiz seviyelerine uygun sertifikalarını almaya başladılar…
14.03.2017
Okulumuzda Tiyatro Mask Grubu tarafından sergilenen oyun ile öğrencilerimiz keyifli saatler geçirdiler.
08.03.2017
Kitap okuma etkinliğimizin ilk tartışma atölyesini 6 Mart 2017 tarihinde yaptık. 30 kadar velimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlik çok verimli geçti. Besleyici tartışmaların yaşandığı atölye çalışması sonrasında ikinci kitap olarak Osman Balcıgil'in 'Celile' adlı kitabı kararlaştırıldı.
07.03.2017
1.Sınıf Öğrencilerimiz eğitim ve öğretimin başlamasının 100. gününü kutladılar. Matematik dersi 'Saymayı Öğreniyorum' etkinliğinde gerçekleştirilen kutlamada öğrenciler keyifli anlar geçirdiler
07.03.2017
Okulumuz Mezunlarında Aras Yayıncılıkta Editör olarak görev yapan Lora Sarı 8. Sınıf öğrencilerimize Tiyatro, Film ve Medya Bilimleri, işe giriş aşamaları, mesleki tercih, yurtdışı üniversite eğitimi ve koşulları konusunda öğrencilerin merak ettiği soruları cevaplandırarak farkındalık yarattı.
07.03.2017
Okulumuz mezunlarından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Armad Gözbek 8. Sınıf öğrencilerimize Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü hakkında bilgilendirmede bulundu. Öğrencilerimizin soruları ile keyifli geçen söyleşide bölüme giriş koşulları, mesleki ve seçmeli dersler, çalışma ve iş olanakları konusunda öğrencilerin soruları cevaplandırıldı.
07.03.2017
 2  ...